טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

סטארט אפים ואבטחת מידע

סטארט אפים ואבטחת מידע

אבטחת מידע היא בין התחומים הלוהטים ביותר בענף ההייטק של השנים האחרונות. מטרתה של פעילות אבטחת מידע היא להגן על מערכות מחשב מפני סיכונים חיצוניים. בעידן בו לקוחות פרטיים, ארגונים וממשלות עושים שימוש אינטנסיבי במחשבים, אבטחת מידע הופכת להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים של כל אדם עם חיבור לאינטרנט. חברות סטארט אפ ישראליות מנצלות את זה ומציעות שיפורים משמעותיים במערכות האבטחה הקיימות. חלק מהחברות כבר עשו אקזיט ומימשו את הפוטנציאל הכלכלי שלהן, בעוד חלק אחר נמצא בדרך הנכונה להצלחה.

 

אילו חברות כבר עשו אקזיט?

 

יש כמה דוגמאות להצלחות סטארט אפ בתחום של אבטחת מידע. הדוגמא הראשונה היא חברת סייבר ארק שהוקמה ב-1999 ופיתחה כספת וירטואלית לשמירת מידע. עם הזמן החלה החברה לגייס מעל 1,000 לקוחות מכל רחבי העולם וכיום היא מוכרת בקצב שנתי של 80 מיליון דולר. החברה מעסיקה 270 עובדים ו-100 מתוכם נמצאים במרכז המחקר והפיתוח בפתח תקווה.

הדוגמא השנייה היא חברת אוראטו המספקת מידע על התנהגות של מדפסות ושרתים. מטרת המוצר של החברה היא להבין מתי מתרחשת מתקפה. הפלת אתר באמצעות מתקפה משולבת היא בין הסכנות הגדולות ביותר בתחום של אבטחת מידע. המוצר של החברה נותן מענה למתקפה מן הסוג הזה והוא מגן על שורה ארוכה של אתרי אינטרנט. בתחום של יחסי ציבור להייטק יש מקום לחברות כאלה המציעות מוצר פונקציונאלי, יעיל ומשתלם.

 

מבחינת חברות שכנראה עוד יעשו את האקזיט שלהן בקרוב, אפשר לקחת כדוגמא את פורטסקייל. זו חברה שהוקמה על ידי יוצא חיל המודיעין כדי לפתח מערכת המאפשרת לארגונים לאתר חדירות ופגיעות סייבר מטעם גורמים זרים. המערכת מנתחת את דפוסי הפעולה של מערכות המחשב וכך מזהה שינויים בתפקוד הנורמלי. בתחום של יחסי ציבור להייטק מעניקים לחברה דירוג גבוה בכל הנוגע לפוטנציאל עסקי וכלכלי.

 

הפיתוחים הצפויים בקרוב

 

אי אפשר לדבר על התחום של יחסי ציבור להייטק מבלי להזכיר את הפיתוחים הצפויים לשנות את תחום אבטחת המידע. בסופו של דבר, מדובר על ענף דינאמי וגמיש. מוצרים שזכו ליחסי ציבור חיוביים אתמול עשויים להפוך לא רלוונטיים מחר. הדרך להתגבר על הפער בין דרישות אבטחת המידע לבין התקדמות המחשבים ומערכות התקשורת היא באמצעות התמקדות בצרכנים. במילים אחרות, חברות העוסקות בתחום אבטחת המידע צריכות להציע פתרונות הניתנים למימוש על ידי לקוחות הקצה. 

 

הפיתוחים הצפויים להגיע בקרוב לשוק מתמקדים בכל הדרכים בהן חודרים האקרים למחשבים בבית ובמשרד. הדרכים המובילות הן חדירה למערכות מחשוב לצורך סחיטה, התחזות לאתר אינטרנט אמין, השתלת תוכנת ריגול באמצעות DOK, הפלת אתר באמצעות מתקפה משולבת וחדירה באמצעות הרשת האלחוטית. יחסי ציבור להייטק מחייבים היערכות למתקפות מן הסוג הזה ופיתוח מערכות אבטחה מתוחכמות.

 

מאמרים

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760