טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

ביקורת מערכות מידע – מידע כללי ויתרונות בולטים

ביקורת מערכות מידע – מידע כללי ויתרונות בולטים

בעולם העסקי של היום, מערכות מידע הן חלק בסיסי בתפעול של עסקים רבים וחברות גדולות. על מנת לוודא שאותן מערכות פועלות באופן תקין, שוטף ואופטימלי, הכרחי כי בכל פרק זמן תתבצע בקרה של מערכות המידע הרלוונטיות בכל ארגון וארגון. בעקבות כך, נולד תחום 'ביקורת מערכות מידע' - תחום רחב החיוני להמון גופים בשוק התעסוקה, כאשר שירותיו העיקריים הם בדיקות תקינות ואמינות הפעילות של מערכות המידע ובקרה על כך שהמידע הנחוץ, נגיש ועומד במלואו לרשות כל אדם אשר חפץ בו וכמובן שיש לו את ההרשאה הרלוונטית לכך.

 

לא רק ביקורת יבשה – הגורם האנושי בביקורת

 

תחום ביקורת מערכות מידע משלב מגוון אתגרים עסקיים, הנוגעים ליישום מנגנוני ניהול ובקרה בשדות שונים, כמו: ניהול סיכונים, IT אבטחת מידע ועוד. באופן טבעי, הביקורת נעשית באמצעות תוכנות וכלים מתחום המחשוב והטכנולוגיה אשר פועלים לצורך עיבוד נתונים וניתוחם. כמו כן, הביקורת מתבצעת גם על מערכות תקשורת ומכשירים אלקטרוניים אחרים כגון מכשירי הקלטה ומערכות תקשורת נוספות. חשוב לזכור כי מלבד הניתוח ועיבוד הנתונים בפועל, התחום כולל גם עבודה אנושית, ניתוח נתונים, הסקת מסקנות ודיונים בין האחראים לבדיקה המקיפה. הדיונים בין חברי צוות הביקורת מתבצעים על מנת להבין בצורה אידיאלית את כלל האפשרויות וכדי לדעת האם ארעה תרמית כלשהי או טעות נקודתית. הצוות עצמו מורכב ממספר מומחים בתחום, כאשר יש לבחון את המקרה הספציפי ולהבין מי יהיו המתאימים ביותר למשימה.

 

ביקורת מערכות מידע – ביקורת בונה לעסק

 

הפוטנציאל הטמון במערכות המידע הוא עצום ואין ספק כי הן כלי חיוני להשגת יעדיו הכוללים של ארגון מסוים. על מנת להתמודד עם כלים מורכבים ומסועפים אלה,הטומנים בתוכם מידע כל כך רב וחשוב, יש לפתח מסגרות ניהול וביקורת, תוך כדי הטמעה של מתודולוגיה ראויה ומתאימה לאותו ארגון ספציפי. חשוב לגבש מדיניות נכונה למצב הקיים ותכנית אסטרטגית שתכלול ניהול סיכונים, תהליכי עבודה נכונים, הטעמת פתרונות רלוונטיים ושמירה על מקצועיות וסדר. חשוב מאוד שראשי הארגון יקיימו קשר הדוק עם צוות בקרת מערכות המידע, על מנת שאלה יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר ובהתאם להנחיות המקובלות והנכונות. יש לעשות זאת תוך כדי בקרה פנימית וחיצונית מקיפה שתאמוד את כלל הסיכונים והאתגרים של הארגון.

 

ביקורת מערכות מידע | SHIRIN IT

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760