טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

נהלים ומדיניות אבטחת מידע

נהלים ומדיניות אבטחת מידע

פריצות ומתקפות סייבר: המלחמות העסקיות של העולם המודרני

ככל שעולם האינטרנט הפך להיות קונצנזוס, ואין עסק, או אדם, בכל גיל, שלא משתמש בו, צמח במקביל מקצוע חדש: פריצה ממוחשבת (hacking), וככל שהתקדמה הטכנולוגיה כך גם תחום הסייבר והפריצה. אנחנו חיים בעולם שבו שוררת לחימה מתמדת בין יוצרי מערכות אבטחת מידע ובין פורצים - כל פעם צד אחד מדביק את השני.

כיום אין חברה או עסק המשתמשים במערכות ממוחשבות, שאין להם נהלי אבטחת מידע ברורים ומערכות הגנה שמגנים עליהם מפריצת סייבר. גם אם נדמה לכם שהעסק שלכם קטן ו”לא מעניין”, עדיין סביר להניח כי קיים האינטרס לפרוץ אליו, ואתם יכולים להיות בטוחים שקל מאוד לאתר אותו אם יש לו תיעוד ברחבי הרשת העולמית.

מטרתן של פריצות הסייבר הן לא רק השחתה או לחימה בין ארגונים גדולים ומדינות. לעתים רבות מדובר ברצון למידע חסוי, הקטנת התפוקה של העסק בעת תחרות בין עסקים ואפילו גניבה של כסף דיגיטלי. פריצה למערכת לא מוגנת יכולה להתרחש תוך שניות ספורות ולגרום לנזק מידי ולעתים בלתי הפיך, במיוחד אם לא יטופל תוך זמן קצר.

מדיניות אבטחת מידע - חובה לכל עסק

 כל חברה או עסק ולא משנה מה הגודל או התחום שהם עוסקים בו, כל עוד הם משתמשים במחשב הם אינם מוגנים מפני איום, לכן כדאי שישיגו לעצמם בעלי מקצוע שידאגו להגנה בסייבר באופן שוטף והגדרת מדיניות אבטחת מידע בחברה שלהם. זאת הסיבה שתחום אבטחת המידע נמצא בפריחתו בשנים האחרונות - כולם מבינים את הצורך להגן על המידע הדיגיטלי שלהם.

 חשוב לציין כי כל עסק או חברה צריכים לדאוג לעדכון רציף של המערכות והתכנות להגנה בשל ההתפתחות המתמדת של עולם הסייבר. מה שהיה רלוונטי לפני חודש יכול להיות לא רלוונטי יותר ולחשוף אותם לפריצה קטלנית. מערכת שמשתמשת בטכנולוגיית אבטחת מידע מיושנת היא כמעט כמו מערכת שלא משתמשת בטכנולוגיית הגנה בכלל, במיוחד כשמדובר בפורצים מנוסים.

 נציג כאן דוגמה לשני כלים בסיסיים להגנה בסייבר המתעדכנים ללא הרף:

חומת אש (Firewall)

כלי זה יכול להיות תוכנה או חומרה ומטרתו היא לחסום שערי תקשורת לפי קריטריונים ותנאים מסוימים. בקיצור, חומת האש מוודאת שרק מה שצריך יגיע לאן שצריך אותו. היא קו ההגנה הראשון שכל חברה או עסק צריכים.

אנטי וירוס

מטרתו של האנטי וירוס הוא לאתר וירוסים שחדרו לתוך הרשת ולהשמיד אותם. כלומר על תוכנת האנטי וירוס להיות מעודכנת כדי שהיא תוכל לדעת שקוד מסוים שרץ במערכות שתחת אחריותה הוא שונה ומזיק משאר המידע שזורם בה.

התקנת כלים אלה, התחזוקה השוטפת שלהם ובדיקת התקינות הן מטלות הדורשות מומחים מנוסים שמתעדכנים באופן שוטף בהתרחשויות בעולם הפריצות וההגנה בסייבר. בנוסף, כדי שההגנה לא תהיה לשווא אתם צריכים מומחים שיגדירו וידריכו את עובדי החברה שלכם בנושא נהלי אבטחת המידע שעל כל עובד לדבוק בהם כדאי לוודא שההגנה תהיה מועילה.

במוקדם או במאוחר, תבינו שכדי להיות בטוחים ולחסוך לעצמכם עוגמת נפש אתם צריכים גורם מוסמך. אם כבר הבנתם, ואתם מרגישים שאתם זקוקים לחיזוק או הגדרה מחדש של נהלי אבטחת מידע בעסק שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו. כאן בשירין נוכל ליצור ביחד איתכם מדיניות ונהלי אבטחת מידע ולהתאים עבורכם את ההגנה המושלמת לחברה שלכם.

מתקפות סייבר | SHIRIN IT

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760