טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

חברת אבטחת מידע - חובה בכל ארגון

ייעוץ חברת אבטחת מידע - מידע הכרחי לכל ארגון

היום חיינו מתנהלים במידה רבה באמצעות כלים טכנולוגיים שהתפתחו ב-100 שנים האחרונות. הטכנולוגיה מתקדמת הודות לשילוב בין התבונה האנושית והתפתחות המדע. באמצעות הטכנולוגיה האדם יכול  לייצור חיים נוחים יותר, לפתח כלים שישפרו את אורך חיינו, ואף לפתור רבות מהבעיות המטרידות את האנושות מכבר הימים.

הטכנולוגיה היום מאפשרת את קיומן של עסקאות מקוונות, מחשוב ענן, טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, תהליכי אוטומציה שונים ועוד. אך האינטרנט וההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות יצרו פער בין שירותי המידע שארגונים וחברות מספקים לבין היכולת לאבטח את שפע המידע הזה. הקושי באבטחת מידע מתעצם משתי סיבות מרכזיות: ראשית היות שרשת האינטרנט חסרת גבולות והתוקפים באמצעותה יכולים להגיע מכל מקום ולתקוף בכל מקום. כך לדוגמא האקר מסוגל לפרוץ מכל מקום בעולם ישירות למערכות המחשוב בארגונים שונים. הסיבה השנייה היא שפעולות הפריצה וההתקפה על מערכות המחשוב מתבצעות באופן אנונימי, וכמעט בלתי אפשרי לגלות מי אחראי לפריצה. הסיבות הללו תורמות לאטרקטיביות של פשעי סייבר עבור האקרים כיום, וכתוצאה מכך להתפתחויות ולשכלולים בתחום אבטחת המידע.

את רוב הפעולות שביצענו בעבר באופן אנלוגי או באופן אישי, ניתן לבצע כיום דרך רשת האינטרנט ולכן העולם הארגוני עובר בעשורים האחרונים דיגיטציה המונית בכל הנוגע לשירותים שונים בהם הם משתמשים כיום. בין היתר באמצעות שימוש במסמכי וורד, PDF, אקסלים, מצגות, סודות מסחריים, נתונים חסויים על לקוחות או עובדים, מידע רפואי, מידע פיננסי והרשימה ארוכה. כל המידע הרגיש ביותר מאוחסן על ענן ממוחשב הניתן לפריצה על ידי כל אדם או גוף בעלי ידע ומוטיבציה מספיקים. הפריצות עלולות לגרום לנזקים עצומים - בין אם נזקים כספיים ישירים הנובעים מ צורך לשלם דמי כופר עבור שחרור המידע, אובדן הכנסות עקיף הנובע מזמן השבתה בו מטפלים בתקלה או מפגיעה בשמו הטוב של הארגון כתוצאה מדליפת מידע רגיש. בנוסף פעמים רבות לא ניתן לשחזר ולתקן את הנזקים שנגרמו בעקבות הפריצה. לכן ישנה חשיבות קריטית לכך שלכל ארגון או חברה תהיה חברה לאבטחת מידע שתשמור ותגן על נכסי המידע היקרים.

תפקידן של חברות אבטחת מידע הוא לייצר מתווה אסטרטגי ותכנון מוקדם, לערוך פעילויות היערכות, בקרה, ניתוח וביצוע בדיקות חדירה וסיכונים בכל מוקדי התקיפה האפשריים. תהליכים אלו מתבצעים באמצעות תוכנות אבטחה שהמוטעמות במערכות המחשוב הארגוניות ומטרתן למנוע זליגת מידע ארגוני, שמירת המידע הסודי והגנה על נכסי הארגון. תפקיד נוסף של חברות ייעוץ אבטחת מידע הוא לספק לארגונים אפיון אבטחת מידע אישי, תוכנות הגנה שונות ומערכות גישה והצפנה שמטרתן להגן על מערכות המידע ולמנוע פריצות. לסיכום, מאמר זה דן בחשיבות השמירה על המידע הארגוני וכיצד ניתן למנוע בעיות שניתנות לפתרון באמצעות שימוש בחברת אבטחת מידע, שיודעת לבצע את עבודתה ויכולה לגן על ארגונכם מפניי איומים אינטרנטיים.

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760