טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

אבטחת רשתות בעולם העסקים

אבטחת רשתות בעולם העסקים

גם אם אתה חושב שהעסק שלך קטן מדי מכדי שיהיה חשוף לאיומים משמעותיים על הרשת הארגונית - תחשוב פעמיים. עסקים קטנים ובינוניים חשופים יותר מעסקים גדולים בעלי נהלי אבטחת מידע מתקדמים, ומנהלי רשתות מידע העובדים באופן שוטף בעסק. גם אם רכשת הרגע מחשב חדש, שכל מה שמותקן עליו זו מערכת ההפעלה בלבד, קיים סיכוי סביר שבתוך 20 דקות לכל היותר הוא יותקף.

 

תוכנות פריצה

במרבית המקרים לא מדובר באדם שמחכה לכך שתחברו את המחשב לרשת. תוכנות חכמות שנבנו בידי האקרים מיומנים, לשם הנאה או לשם גניבת מידע, או שימוש ברשת האינטרנט שלך על מנת להעביר הודעות ספאם, מנסות להכנס לרשת כל הזמן. הפעלה של תוכנות פיירוואל ואנטי וירוס היא רק השכבה הבסיסית ביותר של אבטחת רשתות. בפועל חשוב לעשות הרבה יותר. הגדרת נהלי אבטחת מידע ברשת, על ידי אדם מוסמך ומקצועי, והדרכה אקטיבית של העובדים על גלישה בטוחה - יכולה לשנות את אבטחת הרשתות בעסק שלך בצורה משמעותית.

 

מה כבר יכול לקרות?

רבים אינם מודעות לסכנות השונות העומדות בפני עסקים בגודל קטן או בינוני. עמדות מחשב מושבתות עולות לך כסף. עובד שמגיע לעבודה, ואינו מסוגל לעבוד על המחשב שלו - כאילו מעולם לא הגיע. את השעות שלו עדיין תצטרך לשלם. תכפיל את המשכורת היומית במספר העובדים בעסק ותבין מדוע השבתת הרשת עשויה לעלות לך כסף. לעתים מדובר בסכום לא מבוטל.

  

המתחרה שלך יכול לדעת עליך הכל...

סכנה נוספת לעסק שלך היא מצד מתחרים. מידע שנחשף על דרך ההתנהלות העסקית, מסמכי השיווק שלך, רשימת הלקוחות והצעות המחיר - כל אלה עשויים להיות חלק עיקרי ממערך השיווק של העסק. כאשר הוא מגיע למתחרים שלך, הם יכולים לגנוב חלק ניכר מפעילות העסק מבלי שתשים לב.

  

שיטה לא חדשה אך טרנד נפוץ - בקשת כופר לפתיחת קבצים שהוצפנו

פריצה לרשת יכולה לעלות לך ברכישת עמדת מחשב חדשה, או תשלום כופר עבור המידע. תוכנות חדשות לפריצה מצפינות את הקבצים החשובים במחשב שלך ודורשות תשלום "כופר על מנת לפתוח את ההצפנה. אם המידע מגובה - ניצלת. אך מספיק שחלק מן הקבצים אינם מגובים ותצטרך לכתוב אותם מחדש, או לשלם כופר. במקרה ובחרת לשלם בדרך כלל ההאקר שראה ממך סכום קטן, ימשיך ויהפוך אותך לפרה חולבת. כאב הראש יחזור שוב ושוב עד שתאבטח את הרשת.

 

לסיכום, אבטחת רשתות היא אחד התחומים המהותיים בתפעול אפקטיבי של העסק. הזנחה של התחום יכולה לעלות לך במשאבים רבים. חשוב כמה זמן יקח לשחזר את הקבצים שלך? מה הנזק שיכול להיגרם לעסק אם המידע שלך מגיע למתחרים? כמה זמן וטרדה תוכל לחסוך עם הגדרת נהלי אבטחת מידע בהם כלל עובדי החברה יצטרכו לעמוד?חשוב לזכור כי מספיק רק דיסק און קי אחד המוכנס לעמדה אחת ברשת, סגורה ומאובטחת ככל שתהיה על מנת להדביק מחשבים אחרים. לכן מומלץ להתחיל כבר היום לאבטח את הרשת הארגונית.

מאמרים

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760