טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

ניקוי דיסק לשיפור ביצועי המחשב

ניקוי דיסק לשיפור ביצועי המחשב

קניתם מחשב איכותי ומהיר עם כמות מטורפת של מקום פנוי, אך עם השנים עודף תוכנות וקבצים שלא נעשה בהם שימוש הופך את המחשב לאיטי ומסורבל. אתם מנסים לנקות את כל התמונות ששמרתם בפיקאסה. מוכרים את כל קבצי הוורד של העבודות שכתבתם במהלך התואר. אפילו מעבירים לנייד את כל המוזיקה. המחשב עדיין איטי. האם עליכם לפנות לחברה לפתרונות מחשוב לעסקים או שניתן לפתור זאת לבד? נסו בהתחלה לשפר את הביצועים לבד ולאחר מכן פנו לעזרה חיצונית.

 

רמז - אולי הבעיה אינה בקבצים היושבים בספריות שאתם מכירים

יכול להיות שהבעיה שלכם אינה בקבצים אליהם יש לכם גישה בספריות המוכרות. יתכן ומדובר בקבצים זמניים שהצטברו על המחשב והפכו למעין מפלצת אוכלת ג'יגות. אל דאגה. קיימות בשוק מגוון תוכנות שיאפשרו לכם לאתר את הקבצים בהם אינכם עושים שימוש, ולנקות מקום חשוב ויקר בדיסק - וכך להאיץ משמעותית את פעולת המחשב שלכם. 

 

לבעלי ווינדוס 10 - יש לכם ניקוי דיסק אוטומטי

למי שהתקין Windows 10 על המחשב יש לנו חדשות טובות. הוא כולל בתוכו כלי חזק ויעיל לניקוי הדיסק. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הכונן, ללחוץ כפתור ימני, אם התפריט בעברית לבחור "מאפיינים" או באנגלית "Properties" ולאחר מכן לבחור באפשרות "ניקוי דיסק" או "Disk cleanup". תופתעו לגלות כמה קבצים אתם יכולים לנקות בלחיצת כפתור אחת.

 

לבעלי מערכות הפעלה ישנות יותר - כלי ניקוי יעיל

כאשר בוחרים תוכנה חיצונית לניקוי המחשב חשוב להזהר. תוכנות ריגול, תוכנות המכניסות וירוסים או תוכנות שכל מטרתם להציף אתכם בפרסומות מסתתרות לעיתים מאחורי החזות התמימה של תוכנות להאצת המחשב. בפועל לאחר שמתקינים אותן הן עושות בדיוק את הפעולה ההפוכה. הן מציפות את המחשב בפרסומות, תוכנות נוספות ועוד כמה "הפתעות" לא נעימות. חברות ליעוץ אבטחות מידע בדרך כלל ימליצו שלא להתקין שום תוכנה מלבד אחת. מהי?

 

בין המוני התוכנות הפקטיביות יש תוכנה אחת שפשוט עושה את העבודה. CCleaner מאתרת את הקבצים המיותרים על המחשב שלכם, ומנקה אותם ביסודיות בפחות משניה, מבלי צורך להתמודד לאחר מכן עם כאב הראש והאתגרים המיוחדים שתוכנות אחרות יתקינו על המחשב שלכם. יש המשתמשים בה גם כדי לנקות היסטוריית גלישה באופן יעיל, מבלי להשאיר עקבות על ה Registry. בקיצור חברה טובה של המחשב שלכם.

 

שתי המלצות נוספות לניקוי הדיסק שלכם

אם התקנתם תוכנה והתחרטתם חשוב לנקות את כל העקבות שהיא משאירה אחרי. גם אם הלכתם לתוכנות-> הסר תוכנה, עדיין, במרבית המקרים ישארו עקבות של אותה תוכנה ותוכנות נוספות שהתקינה על המחשב. עברו ביסודיות על רשימת התוכנות המותקנות על המחשב, בדקו מדי תקופה האם הותקנו תוכנות חדשות שאינכם צריכים, דאגו למחוק אותן, ולאחר מכן הריצו שוב את CCleaner על מנת למחוק את הקבצים שהשאירו בזכרון המחשב.

 

אם יש לכם מספר כוננים נסו להשאיר את כונן C כמה שיותר פנוי. גם קבצים שנשארו בסל המחזור שלכם, או ספריות שנמצאות על שולחן העבודה תופסות זכרון יקר. דאגו למחוק אותם ולהעביר רק את הקבצים שאתם צריכים לספריות מסודרות בכוננים נוספים ל C.

 

נסכם בברכת מחשב מהיר וחזק!

 

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760