טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

מדריך להקמת רשת אלחוטית ביתית

מדריך להקמת רשת אלחוטית ביתית

רשת אלחוטית מאפשרת לגלוש מכל מקום בבית, באמצעות המחשב הנייד, הטאבלט או הטלפון החכם. רבים מחברים גם את המחשב השולחני לרשת האלחוטית, וכך אינם נזקקים לחיווט כעור ברחבי הבית. במשרדים לרב משתמשים במנמ"ר או חברות אבטחת מידע, אך גם ללא ידע בסיסי בתחום תקשורת מחשבים תוכלו להגדיר את הרשת הביתית בעצמכם. אספנו עבורכם את כל הטיפים החשובים בהקמת הרשת.

 

ממה מורכבת רשת ביתית?

הרשת הביתית שלכם מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים. המודם המחובר לקיר, שייך לחברה המספקת לכם את שירותי האינטרנט והוא האחראי לאספקת שירותי האינטרנט. למודם ניתן להתחבר באופן ישיר באמצעות כבל רשת ולגלוש, או לחבר אליו ראוטר המאפשר לכם לקלוט את האינטרנט באמצעות מחשב או טלפון. המרכיב השלישי הוא המכשיר או המכשירים הטכנולוגיים אותם אתם מחברים לרשת כמו מחשב, טלפון ואפילו מדפסת. אז איך מתחילים?

 

רכשו ראוטר איכותי

חלק מספקי האינטרנט יספקו לכם מודם הכולל ראוטר במכשיר אחד, או יתנו לכם את האפשרות לשכור ראוטר בתשלום חודשי. במרבית המקרים עדיך לרכוש ראוטר, ולא לשלם שכירות חודשית. בדקו כמה אנטנות יש על הראוטר ומה הטווח שלו. בבתים גדולים ניתן להוסיף לראוטר גם מגבר חיצוני המעצים את השידור, ומאפשר קליטה של ה WIFI גם לחדרים המרוחקים בבית ואפילו לגינה בבית פרטי.

 

הגדירו סיסמה אישית לרשת

כאשר מקבלים את הראוטר הוא מגיע עם סיסמת ברירת מחדל. את הסיסמה הזו מומלץ להחליף. פעמים רבות השכנים, עם קצת ידע ברשתות, יוכלו לאתר את הסיסמה המוגדרת כברירת מחדל לפי שם הרשת שלכם, ולהתחבר לרשת. אם השכנים התחברו לרשת שלכם במקרה הטוב הם רק "יגנבו" קצת רוחב פס והאינטרנט יגלוש לאט, במקרה הרע יוכלו לחדור לרשת, להסתכל בקבצים פרטיים או לגנוב פרטי כרטיס אשראי. לא מומלץ. 

 

חברו את המכשירים השונים

לאחר שהגדרתם סיסמה, אתם מוכנים לחבר את המכשירים השונים לרשת. במחשבים נייידים תוכלו לאתר את האייקון הנראה כמשולש ישר זווית עשוי קווים בלחיצה על העכבר באמצעות הכפתור ימני על סימן זה תפתח חלונית שתאפשר לכם לבחור לאיזו רשת תרצו להתחבר. בחרו בשם הרשת שלכם (זו שהגדרתם, או זו הרשומה על הראוטר), לחצו על הכפתור הימני של העכבר, בחרו ב"מאפיינים" או "properties" ובשורה השלישית (Network Security Key) הקלידו את הסיסמה. זהו אתם מחוברים. אז מה עכשיו?

 

מקמו את הראוטר במיקום מרכזי

חשוב למקם את הראוטר במיקום מרכזי בבית, שבמרבית היום יש אליו גישה נוחה. אם יש לכם משרד בבית, ומרבית המחשבים יהיו מחוברים מחדר זה רצוי למקם את הראוטר במשרד. לא מומלץ למקם אותו בחדרי השינה של ההורים או הילדים, משום שלעתים יש צורך לבצע אתחול מחדש של הראוטר - ואינכם רוצים להעיר את הזאטוט בחצות , רק משום שהאינטרנט קרס.

 

למתקדמים - שנו את שיטת הצפנת סיסמת הרשת 

לרשתות האינטרנט מספר אפשרויות הצפנה. מרבית הרשתות מגיעות עם ברירת מחדל של הצפנת WEP. תוכלו לקרוא מעט באינטרנט על החלפת שיטת ההצפנה של הרשת שלכם ל-WPA הנחשבת לבטוחה יותר, ומאתגרת לפריצה על ידי גורמים חיצוניים. לאחר שביצעתם שינוי זה חשוב לשנות כמובן גם את הגדרת שיטת ההצפנה בכל המחשבים המחוברים לרשת.

 

מזל טוב! אתם מחוברים לרשת אלחוטית!

מחשב נייד מונח על ספה - רשת אלחוטית ביתית | SHIRIN IT

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760