טלפון:  074-7470760 דוא"ל:  Support@Shirin.co.il פייסבוק:  Shirin.co.il אינסטגרם:  Shirin.co.il
נווט אלינוחייג עכשיו

תעודת SSL - מה זה ואיך זה יכול לעזור לעסק?

תעודת SSL - מה זה ואיך זה יכול לעזור לעסק?

עסקים רבים תלויים במערך המחשוב והחזות הווירטואלית. אתר האינטרנט משמש גם ככלי להצגת מידע על העסק, אך בפועל יכול לשרת את העסק במגוון רחב של תחומים. החל מהזמנת שירותים ומוצרים בצורה מקוונת, קבלת מידע אישי (במקרה של חברות ביטוח, פיננסים או בתחומים נוספים), ביצוע שינויים בפרטים המופיעים במאגרי החברה – באופן אוטומטי, וכן בהפקת דו"חות פנימיים של העסק.

איך שומרים על המידע?

מידע פנים מאובטח באמצעות תוכנות שונות המותקנות על הרשת והמחשבים עצמם, אך כיצד ניתן להגן על המידע ברשת? כיצד ניתן להבטיח כי הנתונים המועברים מהחברה ללקוחותיה או שותפיה העסקיים, ומהם אליה לא יגיעו לידיים זרות? לשם כך נועדו מנגנוני הצפנה מתקדמים, השומרים כי המידע הרב הזורם ב"תעבורה" המקוונת לא יגיע לידיים זרות. חלק מהותי מפתרונות מחשוב לעסקים הוא איתור פתרונות להגנה על המידע.

אחד מהפרוטוקולים הנפוצים כיום להגנה על מידע זה הוא פרוטוקול SSL (או Secure Sockets Layer). מפתחי אתרים כיום דואגים לרכוש תעודת SSL, המבטיחה כי המידע העובר בדרך אל הגולש, וממנו יהיה מוצפן ומאובטח. אז כיצד תעודה שכזו יכולה לסייע לפעילות העסקית שלכם?

שדרו אמינות – אל תוותרו על אייקון המנעול

גולשים רבים מודעים כיום לנושא אבטחת המידע באינטרנט, ויסרבו להזין פרטים אישיים (אפילו שם, מספר טלפון וכתובת אי-מייל) לטופס באתר שאינו כולל תעודת SSL. אתרים המוכרים שירותים או מוצרים, ומחייבים את כרטיס האשראי, עשויים להפסיד לקוחות אם לא יציגו תעודת SSL בתוקף באתר, ואפילו מנגנון האבטחה של מנוע החיפוש גוגל יזהיר אותם בעת הכניסה לאתר כי מדובר באתר לא מאובטח.

כאשר אתם רוכשים תעודת SSL מקוונת, המומלצת בחום על ידי כל חברת אבטחת מידע, הלקוחות שלכם יוכלו לראות כי המנגנון הותקן באתר. קידומת שורת הכתובת משתנה לקידומת “https” במקום “http”, ולצד שם האתר מופיע אייקון ירקרק בצורת מנעול, בתוספת שם האתר או המילה "Secure". כך אתם יודעים שהמידע מועבר בצורה בטוחה, ומשדרים ללקוחות שלכם כי מדובר בעסק אמין, הדואג לבטיחותם.

דליפת נתוני גולשים – נזק תדמיתי שעדיף להימנע ממנו

הן חברות גדולות ומוכרות, והן חברות קטנות סבלו מכך בעשורים האחרונים. נתוני גולשים באתר, לרבות כתובות אי-מייל ואפילו מספרי כרטיס אשראי, שנגנבו על ידי האקרים מנוסים, הופצו לעיני כל. בעלי האתרים נאלצו להתמודד עם נזק תדמיתי, ולעתים גם לפצות כספית גולשים שנפגעו. עלויות תעודת SSL הן מזעריות לעומת עלויות תיקון נזק שכזה.

גם מנועי החיפוש מעדיפים אתרים מאובטחים

לפני סיום, חשוב לציין, כי גם אם אינכם משתפים מידע אישי, ואינכם מוכרים כל מוצר באתר, לתעודת SSL בתוקף יש גם משמעות בקידום האתר שלכם במנועי החיפוש. אתרים הכוללים כתובת מאובטחת (המכילה https) יופיעו לרב ראשונים בתוצאות החיפוש, ולאחר מכן אתרים שאינם מאובטחים. תעודת SSL, שלעתים ניתן לקבל ללא תשלום נוסף מחברת האחסון שלכם, תוכל לסייע לכם בצורה משמעותית בקידום האתר.

חשיבות תעודת SSL

שרות קריאות 24 שעות

074-7470760